ME U16K: Wyrównany mecz dla Hiszpanek

Hiszpanki pokonały reprezentację Polski kobiet 60:59 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy dywizji A do lat 16.

news Zdjęcia | FIBA

Spotkanie od początku było raczej wyrównane, a w drugiej kwarcie Polki, głównie dzięki Weronice Hipp wychodziły nawet na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie mieliśmy remis po 33. Po 30 minutach rywalizacja nadal była bardzo wyrównana, ale to Hiszpanki miały dwa punkty przewagi. Rywalki dopiero w ostatniej kwarcie zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie. W samej końcówce Biało-Czerwone miały jeszcze szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie to przeciwniczki zwyciężyły 60:59.

Hiszpania - Polska 60:59 (17:14, 16:19, 13:11, 14:15)

Polska: Hipp 21, Kurach 12, Rogozińska 7, Kowalska 5, Jabłońska 5, Kuczyńska 3, Kośla 2, Piestrzyńska 2, Klugmann 2, Kulińska 0