ME dywizji B kadra U20M kończy na 5. miejscu

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy dywizji B. W ostatnim spotkaniu turnieju podopieczni Tomasza Niedbalskiego pokonali Belgię 76:57.

news

Tak jak rozpoczęła, tak też zakończyła swój udział w mistrzostwach Starego Kontynentu nasza reprezentacja U20. W pierwszym spotkaniu grupowym gracze znad Wisły pokonali Belgię 79:51, z tym samym zespołem zmierzyli się również w starciu o 5. miejsce i także byli lepsi.

W inauguracyjnym starciu o rozstrzygnięciu przesądziła druga kwarta, którą Polacy wygrali 30:9, tym razem mecz był bardziej wyrównane.Jeszcze na początku trzeciej kwarty był remis 35:35, ale dzięki dobrej defensywie biało-czerwoni stopniowo budowali swoją przewagę. zwiększając ją do dziewięciu punktów na 10 minut przed końcem. Ostatnią kwartę Polacy wygrali 22:12, a na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach.

Polska - Belgia 76:57 (21:11, 14:16, 19:18, 22:12)
Punkty dla Polski: Dziewa 18, Gołębiowski 12 (2), Kiwilsza 11, Kolenda 9 (1), Ponitka 7 (1), Musiał 6 (1), Kobel 6 (1), Jędrzejewski 4, Kurpisz 3 (1), Czyż 0, Kołodziej 0, Żeleźniak 0.
Najwięcej dla Belgii: Cesaro Ortiz 21 (3)