Tomasz Niedbalski przed meczem z Wielką Brytanią

Wielka Brytania będzie rywalem Polski w ćwierćfinale mistrzostw Europy dywizji B do lat 20. - To bardzo atletyczny, szukający swoich szans w grze jeden na jeden zespół - mówi przed spotkaniem trener Tomasz Niedbalski.

news

 Biało-czerwoni już po trzech dniach zmagań grupowych zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A, pokonując Belgię, Finlandię oraz Białoruś. Niespodziewanie punkty stracili jednak w starciu z Armenią, dla której jak do tej pory była to jedyna wygrana w turnieju. - Mieliśmy fatalną skuteczność z dystansu, takie mecze nie zdarzają się często. Długo wierzyłem, że uda nam się przełamać niemoc i wygramy, ale tak się nie stało - żałuje opiekun Polaków.

Trener Niedbalski ma nadzieję, że porażka z Armenią będzie stanowiła podobny impuls dla zespołu, jak sparingowe spotkanie z Macedonią. - Zimny prysznic nigdy nie zaszkodzi, bo nie niósł za sobą większych konsekwencji. W ramach przygotowań do turnieju rozegraliśmy 8 sparingów, przegrywając jeden z Macedonią. Ta porażka mocno pobudziła zespół z kolejnych spotkaniach ze Szwecją. Liczę, że teraz będzie podobnie - przekonuje pierwszy trener kadry U20.

O miejsce w półfinale Polacy zagrają w piątek o godzinie 13 z Wielką Brytanią, która zajęła drugie miejsce w grupie B. - To bardzo atletyczny, szukający swoich szans w grze jeden na jeden zespół. W składzie znajduje się dziewięciu czarnoskórych zawodników, potrafiących wykorzystać warunki fizyczne. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Na tym etapie rozgrywek zresztą już takich nie ma - zaznacza Niedbalski, któremu w pracy pomagają Sebastian Potoczny i Bartosz Sikorski.

Najlepszym punktującym Wyspiarzy po fazie grupowej jest skrzydłowy Akwasi Yeboah (średnio 13,8 pkt). Równie groźny jest mierzący 196 cm wzrostu Carl Wheatle, który nie tylko ma najwięcej zbiórek w drużynie (11,2) oraz asyst (3,2). - Kluczem do zwycięstwa powinna być defensywa. Z pierwszych trzech spotkań grupowych byłem bardzo zadowolony, chciałbym podobnie mówić po meczu z Wielką Brytanią - kończy Niedbalski.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 13 polskiego czasu.

udostępnij