MŚ 3x3: Kadry Ukrainy i Kataru lepsze od Polaków

Ukraina wygrała z reprezentacją Polski 21:15, a Katar 19:17 (po dogrywce) w pierwszych meczach Mistrzostw Świata w koszykówce 3x3, które odbywają się we francuskiej miejscowości Nantes. Kolejne spotkania Biało-Czerwonych we wtorek.

news Zdjęcia | fiba.com

Reprezentacja Polski w Nantes występuje w składzie: Dawid Bręk, Arkadiusz Kobus, Przemysław Rduch i Szymon Rduch.

Terminarz spotkań kadry w grupie C:

Estonia – Polska, wtorek, godz. 14.40
Sri Lanka – Polska, wtorek, godz. 17.40

Polska - Ukraina 15:21

Rywale rozpoczęli od prowadzenia 5-1, a Polacy mieli spore problemy w rzutach z dystansu. Dopiero później niemoc Biało-Czerwonych w tym elemencie przerwał Dawid Bręk. Ten sam zawodnik następnie doprowadził nawet do remisu po 11 na trzy minuty przed końcem spotkania. W ostatnich akcjach Ukraińcy ponownie świetnie rzucali za dwa punkty i szybko odskoczyli, wygrywając cały mecz 21:15.

Polska - Katar 17:19 po dogrywce

Polacy bardzo dobrze weszli w ten mecz i po trafieniach Szymona Rducha prowadzili nawet 5:1. Katar dość szybko doprowadził do remisu po 9, ale po kolejnej akcji Arkadiusza Kobusa Biało-Czerwoni znowu mieli trzypunktową przewagę. Rywale ciągle walczyli o lepszy wynik, a na półtorej minuty przed końcem wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie po 10 minutach gry mieliśmy remis po 17, więc o wyniku zadecydowała dogrywka. Obie drużyny nastawiły się na rzuty z dystansu – wcześniej taki rzut udał się Katarczykom i to oni wygrali 19:17.