Kadrowicze za granicą: Kikowski z niespodzianką, Kulig czeka na play-off

W wielu europejskich ligach rozpoczyna się play-off. W pierwszym meczu sporą niespodziankę sprawiła drużyna Pawła Kikowskiego. Udział w tej fazie ma zapewniony Damian Kulig.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja)

Zespół reprezentanta Polski przegrał ostatnie dwa spotkania. Najpierw lepsza okazała się ekipa ES Chalon-Sur-Saone 76:89 (3 punkty, 2 asysty i zbiórka Polaka), a później Cholet Basket 73:78 (Aaron Cel nie zapisał się do arkusza statystycznego w sześć minut gry). Gravelines Dunkierka zajmuje dziewiąte miejsce w lidze francuskiej i przed ostatnią kolejką nie ma już szans na awans do fazy play-off.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

Drużyna Tomasza Gielo w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego nie poradziła sobie z Realem Madryt, który wygrał aż 95:70. Reprezentant Polski zanotował na swoim koncie 2 punkty, zbiórkę i asystę w 20 minut gry. Jego zespół zajął 14. lokatę w lidze hiszpańskiej.

Marcin Gortat (Washington Wizards, Stany Zjednoczone)

Marcin Gortat zakończył swój sezon w NBA. Jego drużyna przegrała w play-off z Boston Celtics 2-3. W meczu nr 5 rywale wygrali 123:101 (7 punktów, 11 zbiórek Polaka), w kolejnym lepsi okazali się Wizards 92:91 (4 punkty, 13 zbiórek i 2 asysty środkowego), a decydującym starciu Celtics zwyciężyli 115:105 (6 punktów, 11 zbiórek Gortata).

Paweł Kikowski (Betaland Capo d’Orlando, Włochy)

Drużyna Kikowskiego rywalizuje w play-off z EA7 Emporio Armani Mediolan. W pierwszym meczu sprawiła sporą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe 87:80 (11 punktów i asysta Polaka). W kolejnym meczu lepsi byli już faworyci - 95:83 (8 punktów rzucającego). Stan rywalizacji: 1-1.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Banvit w swoim ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego wygrał z Yesilgiresun Belediye 88:77. Damian Kulig zdobył w tym meczu 11 punktów, 2 zbiórki i 3 bloki. Jego zespół zajął piąte miejsce w lidze tureckiej i w play-off zagra z Darussafaką Stambuł.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

W półfinale Lietuvos Rytas rywalizuje z Lietkabelis Poniewież. W pierwszy meczu ekipa z Wilna wygrała 96:85, ale Adam Łapeta nie pojawił się na boisku.

Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka, Turcja)

Zespól Ponitki przegrał w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Tofasem Bursa 88:82, choć reprezentant Polski rozegrał bardzo dobre spotkanie – zanotował 20 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty. Ta porażka oznacza, że Pinar Karsiyaka nie zagra w play-off ligi tureckiej.

A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja)

Zespół A.J. Slaughtera pokonał ostatnio dwóch swoich rywali. Najpierw wygrał z Entente Orleans 92:89 (20 punktów, 2 zbiórki i 3 asysty reprezentanta Polski w 36 minut gry), a następnie Le Portel Cote d’Opale 77:70 (4 punkty, 2 asysty i zbiórka rozgrywającego w 26 minut spędzonych na parkiecie). Strasbourg IG jest na czwartym miejscu w tabeli ligi francuskiej.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Reprezentant Polski doznał kontuzji na treningu i nie zagrał w ostatnich meczach swojej drużyny. Może nie pojawić się już na parkiecie w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Unicaja w ćwierćfinale zagra z Iberostar Teneryfa.