Kadrowicze za granicą: Dobry mecz Gielo, debiut Kikowskiego

Bardzo dobre spotkania rozegrali ostatnio Tomasz Gielo i Jakub Wojciechowski, a Paweł Kikowski zadebiutował we Włoszech! Jak radzili sobie pozostali kadrowicze za granicą?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

Joventut wygrał w ostatniej kolejce z ekipą RETAbet Bilbao Basket aż 82:55. Tomasz Gielo spędził na parkiecie 20 minut, w trakcie których zanotował 11 punktów, cztery zbiórki i asystę. Zespół kadrowicza jest obecnie na 13. miejscu w tabeli ligi hiszpańskiej.

Marcin Gortat (Washington Wizards, Stany Zjednoczone)

Jedyny Polak w NBA gra w play-off z Atlanta Hawks. W ostatnim tygodniu Wizards rozegrali trzy mecze z tą drużyną: wygrali 109:101 u siebie (14 punktów, 10 zbiórek i pięć bloków Gortata) oraz przegrali na wyjeździe 108:116 (2 punktu, 8 zbiórek) i 101:111 (2 punktu, 18 zbiórek i trzy bloki). Stan rywalizacji 2-2, kolejny mecz w Waszyngtonie.

Paweł Kikowski (Betaland Capo d’Orlando, Włochy)

Kikowski postanowił dokończyć obecny sezon we Włoszech – jego nowa drużyna ma szansę na awans do play-off, a rzucający ma w tym pomóc. W swoim debiucie zanotował 10 punktów i trzy zbiórki, ale Betaland Capo d’Orlando przegrał z Scandone Avellino 68:76. Obecnie zespół Polaka jest na ósmym miejscu w lidze włoskiej.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Banvit pokonał w miniony piątek drużynę TED Kolejliler aż 97:71. Reprezentant Polski w 11 minut spędzonych na boisku zanotował 4 punkty, 3 zbiórki i asystę. Ekipa Damiana Kuliga jest na piątym miejscu w tabeli ligi tureckiej, a w weekend zagra w turnieju Final Four Basketball Champions League.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

Lietuvos Rytas pokonał w ostatnim tygodniu 92:60 Lietkabelis Poniewież, a polski środkowy zanotował 8 punktów i 3 zbiórki w 10 minut gry. W kolejnym spotkaniu zespół z Wilna rywalizował jednak z Żalgirisem Kowno i musiał uznać wyższość rywali 60:90. Łapeta zdobył 4 punkty, 2 zbiórki i asystę w trakcie 11 minut na parkiecie. Jego drużyna jest na drugim miejscu w tabeli ligi litewskiej.

Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka, Turcja)

Pinar Karsiyaka w ostatnim spotkaniu przegrał na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 67:55. Mateusz Ponitka spędził na parkiecie 28 minut i w tym czasie zdobył 8 punktów, 6 zbiórek i asystę. Jego drużyna utrzymuje się na siódmym miejscu w lidze tureckiej.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Unicaja najpierw w środę pokonała ekipę Iberostar Teneryfa 88:67, a Adam Waczyński rzucił wtedy dziewięć punktów. Z kolei w niedzielę zespół z Malagi musiał uznać wyższość FC Barcelony 89:70. Reprezentant Polski tym razem nie zanotował za swoim koncie punktów w 14 minut gry. Drużyna kadrowicza utrzymuje się na siódmej pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej.

Jakub Wojciechowski (Vanoli Cremona, Włochy)

Drużyna Polaka wygrała swój ostatni mecz z ekipą AV Cantu 93:82, a środkowy był najlepszym zawodnikiem zespołu - zanotował aż 18 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty. Vanoli Cremona ciągle jest jednak na ostatnim miejscu w lidze włoskiej.

Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja) i A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja) swoje najbliższe mecze rozegrają we wtorek 25 kwietnia.