Kulig zagra w Final Four BCL

Banvit, czyli zespół reprezentanta Polski Damiana Kuliga, pokonał na wyjeździe MHP Riesen Ludwigsburg 59:53 i dzięki temu awansował do Final Four Basketball Champions League. Z tymi rozgrywkami niestety żegna się ekipa Pinaru Karsiyaka Mateusza Ponitki, która musiała uznać wyższość Umany Reyer Wenecja 66:74.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Zespół Pinaru Karsiyaka w meczu rozgrywanym przed własną publicznością wygrał 74:71, ale w rewanżu to Umana Reyer Wenecja zwyciężyła 74:66 i to właśnie włoska drużyna awansowała do finałowej fazy rozgrywek BCL. Mateusz Ponitka tym razem zanotował pięć punktów i cztery zbiórki.

Spotkanie w Ludwigsburgu miało niezwykle dramatyczny przebieg. Jeszcze na minutę przed końcem turecki zespół przegrywał punktem, ale kluczowe akcje należały do Furkana Korkmaza oraz Jordana Theodore. To właśnie indywidualne wejście tego ostatniego zapewniło Banvitowi zwycięstwo 59:53. Pierwszy mecz ta ekipa przegrała 87:92, a to oznacza, że w całej rywalizacji była lepsza o zaledwie jeden punkt. Damian Kulig zanotował w tym spotkaniu sześć punktów i trzy zbiórki.

Losowanie par Final Four Basketball Champions League odbędzie się 7 kwietnia. Turniej finałowy będzie rozgrywany od 28 do 30 kwietnia.


 

udostępnij