Polacy poznali rywali w mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski koszykarzy zagra w grupie C mistrzostw świata 3x3, które odbędą się w dniach 17 – 21 czerwca we francuskim Nantes. Rywalami biało-czerwonych będą: Ukraina, Estonia, Katar oraz Sri Lanka.

news

 Dla Polaków będzie to trzeci start w mistrzostwach świata 3x3. Udany dla naszej drużyny był turniej w 2014 roku, w którym kadra dotarła do ćwierćfinału, awans do najlepszej czwórki przegrywając w starciu z Rosją (17:21). W poprzednim roku w chińskim Guangzhou gracze znad Wisły nie wyszli z grupy, zajmując w niej ostatnie miejsce.

W mistrzostwach świata 3x3 weźmie udział 40 drużyn (20 żeńskich oraz 20 męskich), które zostały podzielone na 8 grup. Nie będzie w tym gronie kadry kobiet.

O rozstawieniu decydował ranking FIBA na dzień 1 marca 2017. W grupie A musiał znaleźć się najlepszy zespół globalnego rankingu, a następnie kolejne w hierarchii drużyny trafiały do grup B, C oraz D. Piąty zespół automatycznie był lokowany w grupie D, po czym następne w globalnym zestawieniu reprezentacje umieszczane były w grupach C, B i A.

Awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Mistrzostwa świata FIBA 3x3

Mężczyźni

Grupa A
Serbia, Rosja, Andora, Egipt, Portoryko

Grupa B
Słowenia, Rumunia, Francja, Salwador, Filipiny

Grupa C
Polska, Ukraina, Estonia, Katar, Sri Lanka

Grupa D
Stany Zjednoczone, Holandia, Nowa Zelandia, Indonezja, Korea Południowa

Kobiety

Grupa A
Węgry, Rosja, Niemcy, Kirgistan, Kazachstan

Grupa B
Francja, Szwajcaria, Hiszpania, Turkmenistan, Wenezuela

Grupa C
Holandia, Ukraina, Chiny, Japonia, Australia

Grupa D
Włochy, Czechy, Argentyna, Bahrajn, Kamerun

udostępnij