Karnowski nominowany do nagrody Abdul-Jabbara

Reprezentant Polski Przemysław Karnowski został nominowany do nagrody Kareema Abdul-Jabbara, którą przyznaje się najlepszym środkowym w rozgrywkach NCAA w Stanach Zjednoczonych. Zawodnikowi zespołu uczelni Gonzaga można pomóc w internetowym głosowaniu.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Dla Przemysława Karnowskiego to już piąty sezon w zespole Gonzaga Bulldogs, lecz poprzedni zakończył się dla niego przedwcześnie z powodu kontuzji. W obecnych rozgrywkach NCAA zdobywa średnio 12,6 punktu, sześć zbiórek i dwie asysty na mecz. W kadrze trenera Mike’a Taylora środkowy grał ostatnio podczas EuroBasketu we Francji.

Oprócz reprezentanta Polski w gronie finalistów nagrody Kareema Abdul-Jabbara znaleźli się Angel Delgado (Seton Hall), Tim Kempton (Lehigh), Jock Landale (Saint Mary's) i Ethan Happ (Wisconsin). Zwycięzcy tej nagrody w poprzednich latach - Frank Kaminsky i Jakob Poeltl - grają obecnie w NBA (odpowiednio Charlotte Hornets i Toronto Raptors).

Aby pomóc Karnowskiemu w zwycięstwie trzeba oddać swój głos na stronie www.HoophallAwards.com. Ważne jest to, aby wybrać zawodników na każdą pozycję, a później potwierdzić swój wybór w otrzymanym mailu. Głosować można raz dziennie do 24 marca. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie połączenia głosów kibiców oraz wskazań komisji Basketball Hall of Fame. Wyniki poznamy 7 kwietnia.

 

 

udostępnij