Polacy nie sprostali gospodarzom

Kadra Niemiec pokonała reprezentację Polski 80:61 w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego ERGO Supercup 2016 w Ulm. Najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych był Łukasz Koszarek z dziewięcioma punktami.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

STATYSTYKI

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale dość szybko przewagę zaczęli zdobywać Niemcy - po rzutach Danilo Barthela i Paula Zipsera było już 14:9. W naszym zespole starali się na to odpowiadać Mateusz Ponitka, Łukasz Koszarek i Szymon Szewczyk. Dzięki skutecznym rzutom wolnym tego ostatniego Polacy doprowadzili do remisu. W końcówce tej kwarty akcja 2+1 Daniela Theisa dała jednak gospodarzom prowadzenie 22:19.

W drugiej części meczu Biało-Czerwoni ciągle starali się być blisko rywali. Dość długo to się udawało dzięki rzutom Aleksandra Czyża i Tomasza Gielo, ale późniejsze dwie trójki Robina Benzinga oraz Bastiana Doretha dały rywalom nawet jedenaście punktów przewagi. W ostatnich akcjach pierwszej połowy lekko te straty zmniejszyli jeszcze Maciej Lampe oraz Adam Waczyński.

Akcja Mateusza Ponitki na początku trzeciej kwarty zbliżyły zespół trenera Mike’a Taylora na pięć punktów. Świetny fragment zanotował jednak Johannes Voigtmann, a to pozwalało Niemcom na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. Polacy zaprezentowali jeszcze jeden ofensywny zryw - dzięki trafieniom Przemysława Zamojskiego i Aleksandra Czyża znowu przegrywali tylko sześcioma punktami. Cztery punkty Robina Benzinga w samej końcówce pozwalały jednak rywalom na prowadzenie 58:48.

Niemcy wygrywali nawet czternastoma punktami po trójce Tibora Pleissa w czwartej kwarcie. Nasza kadra nie była w stanie już odrobić takich strat. Gospodarze turnieju w Ulm jeszcze powiększali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli 80:61.

Reprezentacja Polski w środę i w czwartek weźmie udział w turnieju towarzyskim we Włocławku. WIĘCEJ INFORMACJI

Niemcy - Polska 80:61 (22:19, 19:15, 17:14, 22:13)

Polska: Koszarek 9, Lampe 8, Ponitka 8, Gruszecki 7, Waczyński 6, Czyż 5, Slaughter 5, Zamojski 5, Szewczyk 4, Hrycaniuk 2, Gielo 2, Sokołowski 0

Niemcy: Lo 12, Theis 12, Benzing 12, Barthel 12, Zipser 9, Pleiss 6, Voigtmann 6, Heckmann 4, Doreth 3, Mason 2, Giffey 2, Vargas 0