Polacy ogrywają Islandię

Od zwycięstwa reprezentacja Polski koszykarzy rozpoczęła turniej towarzyski w Austrii. W piątek kadra Mike’a Taylora pokonała Islandię 82:71. Najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych był Maciej Lampe z 18 punktami i ośmioma zbiórkami.

news Zdjęcia | GEPA

STATYSTYKI (.pdf)

Polacy rozpoczęli ten mecz trochę inną piątką niż sparingi z Holandią. W wyjściowym składzie pojawili się A.J. Slaughter, Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, Tomasz Gielo i Maciej Lampe. Pierwsza kwarta była dość wyrównana i ostatecznie to rywale prowadzili po niej jednym punktem. Na uwagę zasługuje postawa Gielo, który w początkowych fragmentach był ważną częścią polskiego zespołu.

W drugiej części meczu Polacy poprawili obronę, a to dość szybko przyniosło spodziewane efekty. Pierwsze 20 minut rywalizacji zakończyło się zwycięstwem kadry Mike’a Taylora 37:29. W drugiej połowie nadal przeważali nasi kadrowicze. Kontrolowali sytuację na boisku, a nie do zatrzymania okazał się Maciej Lampe. Swoje sytuacje wykorzystywał też Adam Waczyński i to wystarczyło do bezpiecznej kontroli nad tym spotkaniem. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 82:71.

W sobotę o godz. 20.15 kadra zagra ze Słowenią. LINK DO TRANSMISJI

 

Polska - Islandia 82:71 (16:17, 21:12, 21:17, 24:25)

Polska: Lampe 18, Gielo 13, Ponitka 11, Waczyński 10, Slaughter 9, Sokołowski 8, Koszarek 8, Hrycaniuk 3, Czyż 2, Gruszecki 0, Mokros 0

Najwięcej dla Islandii: Palsson 18, Stefansson 11

 


 

udostępnij