Polacy kończą cykl turniejów w Chinach

Rozszerzona reprezentacja Polski zakończyła cykl trzech turniejów towarzyskich rozgrywanych w Chinach. W ostatnim meczu w Nantong kadra musiała uznać wyższość Rumunii 68:61.

news

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU

Najlepszym strzelcem kadry był Jarosław Zyskowski z 12 punktami. Po 10 dołożyli Michał Nowakowski i Jakub Parzeński. Rozszerzona reprezentacja Polski w trakcie całego pobytu w Chinach rozegrała aż dziewięć sparingów, z czego wygrała siedem.

- Cały projekt już dzisiaj można ocenić pozytywnie. W płaszczyźnie sportowej na pewno czeka nas jeszcze głębsza analiza sztabu szkoleniowego, ale wyniki mówią same za siebie - rozszerzona reprezentacja odniosła siedem zwycięstw w dziewięciu rozegranych spotkaniach. To świetny wynik. Organizacyjnie też wszystko było na dobrym poziomie, chociaż widzimy elementy, które w przyszłości można dopracować. Cieszę się, że udało się zrealizować ten projekt, ponieważ to było duże doświadczenie dla młodszych zawodników. Dzięki temu oni też są wdrożeni w system głównej reprezentacji - powiedział Marek Lembrych, Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, przebywający z zespołem w Chinach.

- Organizatorzy awizują już zaproszenie dla nas na przyszłoroczny turniej w Chinach. Należą się także słowa podziękowania dla sztabu szkoleniowego za ogromne zaangażowanie i doskonałą atmosferę podczas całego pobytu. Teraz zawodników i trenerów czeka nagroda - przez dwa dni będą mieli okazję zwiedzić Szanghaj, czyli jedno z najpiękniejszych miast świata - dodaje Lembrych.

 

Polska - Rumunia 61:68 (10:16, 19:16, 12:20, 20:16)

Polska: Zyskowski 12, Nowakowski 10, Parzeński 10, Żołnierewicz 8, Kowalczyk 5, Grochowski 5, Trojan 4, Kostrzewski 3, Matczak 2, Bartosz 2
 

 

udostępnij