Rozszerzona kadra ogrywa gospodarzy

Rozszerzona reprezentacja Polski świetnie radzi sobie w turnieju w Nantong. Tym razem zawodnicy trenerów Marka Łukomskiego i Artura Gronka wygrali z Chinami 87:77.

news

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU

Z bardzo dobrej strony pokazał się Filip Matczak, który zdobył 15 punktów, cztery zbiórki i dwie asysty. Na uwagę zasługuje też postawa Jakuba Parzeńskiego (14 punktów, sześć zbiórek, dwie asysty) oraz Przemysława Żołnierewicza (13 punktów, dwie zbiórki).

- Dzisiejszy mecz praktycznie przez całe 40 minut był pod naszą kontrolą. Może z wyjątkiem małego przestoju w czwartej kwarcie, kiedy rywale postawili strefę i mieliśmy chwilowe problemy, ale na szczęście szybko je opanowaliśmy. Wyjazd do Chin oceniam bardzo pozytywnie. Organizacja jest na najwyższym poziomie, zbieramy wiele nowych doświadczeń, co powinno zaprocentować w przyszłości. Mam nadzieję, że pomysł rozszerzonej kadry będzie kontynuowany w najbliższych latach - powiedział po spotkaniu Grzegorz Grochowski.

W czwartek Biało-Czerwoni zagrają swój ostatni mecz podczas pobytu w Chinach - rywalem będzie Rumunia.

 

Chiny - Polska 77:87 (20:24, 12:21, 17:22, 28:20)

Polska: Matczak 15, Parzeński 14, Żołnierewicz 13, Nowakowski 11, Bartosz 9, Zyskowski 8, Kostrzewski 7, Grochowski 6, Trojan 4, Kowalczyk 0


udostępnij