Efektowna wygrana Polaków w TNO

Zdecydowane zwycięstwo w swoim drugim meczu podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich zanotowała reprezentacja Polski do lat 15 mężczyzn. Dominując od pierwszych minut spotkania prowadzony przez Marcina Klozińskiego zespół pokonał rówieśników ze Słowacji 107:56.

news Zdjęcia | Emilia Jankun

To było spotkanie Polaków. Nasz zespół narzucił Słowakom swój styl gry od pierwszych minut zawodów. Efektywna gra w ataku, połączona z dobrą, dynamiczną obroną sprawiły, że po 10 minutach gry Biało-Czerwoni prowadzili 32:5.

Wysoka przewaga na momet rozluźniła graczy znad Wisły, czego efektem była wyrównana druga odsłona. Po Zmiane stron znów wyraźną przewagę miała Koszkadra, w nieparzystych kwartach tracąc łącznie 14 punktów.

WIĘCEJ O PIERWSZYM DNIU RYWALIZACJI

Najlepszym punktującym spotkania był wchodzący z ławki Paul Truszczyński - 24 punkty, 6 zbiórek i 3 bloki. 9 asyst zanotował Tomasz Bodzan.

W piątek, na zakończenie TNO, Polacy zmierzą się z Czechami.

Słowacja - Polska 56:107 (5:32, 23:20, 9:19, 19:36)
Polska: Paul Truszczyński 24, Franciszek Boruciński-Hrycyk 13, Oliwier Botorek 12, Kacper Zarzycki 10, Stanisław Gabory 9, Bartosz Folga 9, Stanisław Musiałek 8, Grzegorz Ząbczyk 7, Piotr Łosiak 6, Patryk Hurynowicz 4, Tomasz Bodzan 3, Wojciech Błoch 2.

STATYSTYKI

Czwartkowe starcie Węgrów z Czechami wygrali Madziarzy - 73:47 (18:12, 20:17, 20:9, 15:9) STATYSTYKI