Kadra kobiet wygrała na Uniwersjadzie z Czechami

Reprezentacja Polski B pokonała w meczu o miejsca 5-8 Czechy i w sobotę zagra o 5. miejsce na Uniwersjadzie, która odbywa się w chińskiej Chengdu.

news Zdjęcia | Paweł Skraba/pasja.azs.pl

Polki wyraźnie zdominowały pierwsza połowę meczu z Czechami, prowadząc po 20 minutach aż 43:13. Po zmianie stron to rywalki były bardziej aktywne oraz skuteczniejsze, jednak wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła na wysokie zwycięstwo. Mecz z double-double zakończyła Kamila Borkowska, która do 11 punktów dodała 16 zbiórek. Liderką była natomiast Aleksandra Parzeńska – 14 „oczek”.

Polska - Czechy 71:52 (17:3, 26:10, 15:17, 13:22)

Polska: Parzeńśka 14, Borkowska 11 (16zb), Kośla 9, Bazan 9, Kulińska 6, Ossowska 6, Stefańczyk 3, Podgórna 3, Niemojewska 3, Keller 2

W sobotę o godz. 5:00 polskiego czasu w meczu o 5. miejsce Polska zagra z Węgrami.