Kadra U20 kobiet zakończyła zmagania grupowe

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet na trzecim miejscu zakończyła zmagania grupowe w mistrzostwach Europy dywizji A. W ostatnim starciu przed fazą pucharową Biało-Czerwone nie sprostały Hiszpanii, ulegając 52:98. O ćwierćfinał Polki zagrają w środę z Turcją.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Do połowy pierwszej kwarty mecz był wyrównany. Wraz z upływem minut przewagę uzyskały jednak rywalki, które zwłaszcza w środkowej fazie spotkania zdominowały wydarzenia na parkiecie.

Polki nie mogły poradzić sobie z dynamiczną obroną rywalek, popełniając aż 37 strat. Z tego powodu rywalki blisko połowę punktów uzyskały po stratach, znaczną część po szybkich atakach.

Mecz 1/8 finału z Hiszpanią Polki rozegrają w środę o godzinę 17:00 polskiego czasu. Transmisja YouTube FIBA.

Hiszpania - Polska 98:52 (22:16, 24:7, 27:7, 25:22)
Polska: N. Batura 10, A. Jarząb 9, E, Kalenik 9, W. Furman 6, A. Mielnicka 6, Sajdak 5, J. Michniewicz 2, M. Masłowska 2, K. Wnorowska 2, G. Lebiecka 1, M. Piasecka 0, M. Kozłowska 0.