Uniwersjada: Zwycięstwo Polaków nad Japonią

Reprezentacja Polski pokonała Japonię 69:49 na Uniwersjadzie w Chengdu. Biało-Czerwoni zagrają ostatecznie o miejsca 9-15.

news Zdjęcia | Paweł Skraba/pasja.azs.pl

Polacy po 20 minutach rywalizacji prowadzili co prawda pięcioma punktami, ale kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. W niej - dzięki twardej defensywie - pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie trzech punktów. Sami rzucili ich aż 19, a po trójce Marcina Woronieckiego mieli już 21 punktów przewagi. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła - Polacy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na Uniwersjadzie - 69:49.

Po przegranych ze Stanami Zjednoczonymi i Czechami, a także wygranej z Japonią na zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego czeka teraz gra o miejsca 9-12.

Japonia - Polska 49:69 (13:18, 13:13, 3:19, 20:19)

Japonia: Kibayashi 12, Waki 7, Ogawa 7, Yamauchi 5, Asai 5, Kurokawa 4, Sakai 4, Makanae 3, Tanaka 2, Sato 0

Polska: Woroniecki 12, Krasuski 12, Sobiech 10, Pelczar 7, Tomczak 7, Kamiński 5, Kłaczek 4, Sitnik 4, Adamczak 4, Gordon 2, Tomaszewski 2, Rompa 0