Uniwersjada: Czesi pokonują Polaków

Czesi wygrali z reprezentacją Polski 89:68 w ramach Uniwersjady, która odbywa się w chińskiej miejscowości Chengdu.

news Zdjęcia | Paweł Skraba/pasja.azs.pl

Spotkanie zdecydowanie ustawiła jego pierwsza połowa - Czesi byli rewelacyjni w ataku, a Biało-Czerwoni nie potrafili dotrzymać im kroku. W całym meczu świetny był przede wszystkim Lubos Kovar, który zdobył 25 punktów (pięć trójek). Trzecia i czwarta kwarta były już lepsze w wykonaniu zespołu trenera Arkadiusza Miłoszewskiego, ale nie był on w stanie odrobić strat. Nasi południowi sąsiedzi zwyciężyli ostatecznie 89:68.

Najlepszym graczem kadry był Szymon Tomczak, który zdobył 14 punktów i 3 zbiórki. 12 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty dołożył Wojciech Tomaszewski.

Polacy w poniedziałek o godz. 9:00 czasu polskiego zagrają z Japonią.

Polska - Czechy 68:89 (18:26, 12:29, 16:10, 22:24)

Polska: Tomczak 14, Tomaszewski 12, Krasuski 10, Woroniecki 8, Pelczar 7, Kamiński 5, Adamczak 4, Rompa 4, Gordon 2, Kłaczek 2, Sitnik 0

Czechy: Kovar 25, Samoura 16, Svoboda 13, Zidek 12, Vlk 7, Sykora 7, Novak 3, Burda 2, Fuxa 2, Vyroubal 2