Reprezentacja Polski B z awansem do 1/4 turnieju na Uniwersjadzie

Reprezentacja Polski B pokonała 59:50 Portugalię i tym samym już w pierwszym meczu fazy grupowej, zapewniła sobie awans do 1/4 turnieju. Jutrzejszym przeciwnikiem w walce o 1. miejsce w grupie będą Chiny.

news Zdjęcia | Paweł Skraba/pasja.azs.pl

Mecz Portugalią dużo lepiej rozpoczęły Polki, które po 10 minutach prowadziły 17:8. Kolejna jednak kwarta padła łupem rywalek i po pierwszej połowie Polska prowadziła 27:26. Po zmianie stron gra się jeszcze bardziej wyrównała, a skuteczniejsza końcówka spotkania przypieczętowała zwycięstwo zespołu prowadzonego przez trenera Karola Kowalewskiego.

Biało-czerwone zagrały na 51% skuteczności, co znacznie ułatwiło wygraną. Liderką była Emilia Kośla, która rzuciła 15 punktów. Punkt mniej dodała Kamila Borkowska, a po 6 „oczek” dorzuciły Jowita Ossowska oraz Aleksandra Parzeńska.