Kadra U18 mężczyzn zakończyła zmagania grupowe

Na czwartym miejscu w grupie B zakończyła reprezentacja Polski do lat 18 pierwszą część zmagań w mistrzostwach Europy dywizji A. W ostatnim meczu grupowym Biało-Czerwoni ulegli Chorwacji 56:73.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Duży wpływ na wynik meczu miał przestój Polaków w drugiej kwarcie, po którym musieli odrabiać straty, oraz słabsza postawa w trzeciej kwarcie. Tę część spotkania nasz zespół przegrał 13:23.

Chorwaci wyraźnie wygrali walkę pod tablicami (53:38 w zbiórkach) oraz byli znacznie skuteczniejsi z dystansu. Duże problemy Biało-Czerwonym sprawił wchodzący z ławki Vigo Bart - 23 punkty i 5 zbiórek.

O ćwierćfinał mistrzostw Europy Polacy zagrają w środę ze zwycięzcą grupy A. Rywalem naszej drużyny będzie Francja.

Chorwacja - Polska 73:56 (14:15, 17:12, 23:13, 19:16)
Polska: J. Cwik 13, Sz. Nowicki 10, J. Nowicki 9, M. Orłowski 7, P. Sowiński 6, J. Śmiglak 5, J. Osiński 3, M. Samiec 2, M. Nagel 1, J. Szumert 0, A. Walczak 0, K. Kuczawski 0.