Porażka kadry U18 mężczyzn w ME

Reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn ma za sobą drugie spotkanie w mistrzostwach Europy dywizji A, niestety rywale okazali się w nim silniejsi. W serbskim Nisz Biało-Czerwoni przegrali z Niemcami 62:84. W składzie Polaków zabrakło Jakub Szumerta, który po sobotnim starciu z Turcją trafił na obserwację do szpitala.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Mecz od początku rozgrywał się pod dyktando Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi za sprawą dobrej skuteczności objęli prowadzenie 15:3. Duże problemy w pierwszej części spotkania sprawił naszej drużynie Ivan Kharchenkov, który nie tylko zdobywał punkty, ale także otwierał drogę do kosza dobrze ustawionym kolegom.

Po przegranej przez Polaków pierwszej kwarcie 13:29 mecz się wyrównał. W drugiej kwarcie na moment podopieczni Wojciecha Bychawskiego przejęli nawet inicjatywę, Od wyniku 15:31 gracze znad Wisły zbliżyli się na odległość ośmiu punktów (25:33). Była szansa na więcej, ale kolejne posiadanie nie zakończyło się po myśli naszej kadry. Tymczasem rywale ponownie zaczęli punktować i ponownie powiększyli swoją przewagę.

W wielu fragmentach spotkania Polacy mieli problem ze skutecznością, zwłaszcza spod kosza. Popełnili też więcej strat niż rywale, nie trafiając przy tym 11 z 26 rzutów wolnych.

Ostatnie spotkanie grupowe Polacy rozegrają w poniedziałek. O godzinie 13:00 rywalem naszej kadry będzie Chorwacja. Transmisja na kanale YouTube PZKosz.

Niemcy - Polska 84:62 (29:13, 17:18, 23:22, 15:9)