Francja lepsza od Polski w 1/8 finału ME U20 mężczyzn

Francja, która wygrała swoją grupę, okazała się lepsza od Polski w meczu o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 20 mężczyzn. Trójkolorowi zwyciężyli 89:55, wyraźną przewagę wypracowując już do przerwy. Tym samym Biało-Czerwonym pozostaje walka o miejsca 9-16.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Niestety, mecz od początku toczył się pod dyktando rywali. Francuzi szybko wypracowali dwucyfrową przewagę, na przełomie pierwszej i drugiej kwarty rzucając 20 punktów z rzędu. Nasza kadra popełniła w tym fragmencie spotkania dużą liczbę strat, miała też problem ze skutecznością w ataku.

Lepszą grę nasz zespół zaprezentował w końcówce drugiej kwarty i na początku trzeciej odsłony. Wówczas zespół Krzysztofa Szablowskiego potrafił zatrzymać Trójkolorowych w ataku, sam zwyciężając 18:0.

Kolejne spotkanie w mistrzostwach Europy dywizji A U20 mężczyzn Polacy rozegrają w czwartek. Rywalem Biało-Czerwonych będą Włochy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20 polskiego czasu. Transmisja YouTube FIBA

Francja - Polska 89:55 (30:11, 16:8, 18:21, 25:15)
Polska: K. Piśla 11, M. Wilczek 10, P. Winkowski 8, A. Busz 6, J. Andrzejewski 6, A. Wiśniewski 5, J. Urbaniak 5, M. Duda 2, F. Guratowski 1, W. Siembiga 1, D. Krużyński 0, H. Łałak 0.