Polki 7. drużyną ME juniorek

Zdecydowane zwycięstwo nad Łotwą zanotowała reprezentacja Polski do lat 18 kobiet na zakończenie zmagań w mistrzostwach Europy. Tym samym zespół prowadzony przez Roberta Pieczyraka ukończył turniej na siódmym miejscu. Najlepszą drużyną Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej została Słowenia, która po zaciętym finale pokonała grupowego rywala Polek - Francję. Brąz dla Hiszpanii.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Polki zdominowały wydarzenia na parkiecie w Konyi. Nasz zespół prowadził od pierwszych minut, szybko uzyskując przewagę 17:9. Zespół prowadzony przez Roberta Pieczyraka prezentował niezłą skuteczność w ataku, nie zapominając przy tym o obronie.

Kluczowy dla losów meczu okazała się końcówka pierwszej kwarty i początek drugiej. Ten fragment spotkania Biało-Czerwone wygrały 20:0, uzyskując prowadzenie 37:9. Tej przewagi nasza kadra nie roztrwoniła już do końcowej syreny, ostatecznie zwyciężając 79:56.

Siódme miejsce oznacza pewne utrzymanie w koszykarskiej elicie. Do dywizji B spadły Czechy, Portugalia oraz Litwa.

Polska - Łotwa 79:56 (22:9, 21:8, 21:23, 15:16)
Polska: D. Ullmann 19, K. Ułan 17, N. Rutkowska 11, A. Burzyńska 9, N. Tomasik 6, W. Stasiak 5, W. Steblecka 5, J. Adamczuk 4, Ł. Grządziela 3, M. Nassisi 0, M. Kusiak 0, K. Maj 0.