Polska przegrała w meczu towarzyskim z Turcją

Reprezentacja Polski przegrała w Turcją 64:92 w pierwszym meczu turnieju w Stambule, który jest częścią przygotowań rywalek do zbliżającego się EuroBasketu. Liderka kadry Polski była Natalia Kurach, rzucając 14 punktów i zbierając 8 piłek.

news Zdjęcia | TBF

Biało-czerwone dość dobrze rozpoczęły spotkanie w Stambule, prowadząc po 10 minutach gry 27:24. W kolejnych jednak minutach do głosu coraz bardziej dochodziła Turcja, która na dłuższą przerwę schodziła prowadząc 52:38. Po 9 „oczek” na swoim koncie miały w tym momencie Martyka Pyka oraz Natalia Kurach, które po końcowym gwizdku były także najskuteczniejszymi zawodniczkami drużyny.

Turcja – Polska 92:64 (27:24, 25:14, 19:10, 21:16)

Polska: Natalia Kurach 14 (8 zbiórek), Martyna Pyka 11, Kamila Borkowska 8, Aleksandra Parzeńska 5, Jowita Ossowska 5, Julia Niemojewska 5, Katarzyna Trzeciak 4, Anna Jakubiuk 4, Wiktoria Keller 3, Weronika Gajda 3 oraz Julia Bazan 2

Jutro (piątek) o godz. 19:00 Polska zmierzy się z Nową Zelandią.