Kadra U16 kobiet słabsza od Łotwy

Nie najlepsza druga połowa przesądziła o porażce naszych kadetek w drugim spotkaniu mistrzostw Europy dywizji A. Polki uległy reprezentacji Łotwy 55:77. W ostatnim spotkaniu grupowym zespół prowadzony przez Macieja Gordona zmierzy się z niepokonaną Belgią.

news Zdjęcia | FIBA

Wyrównana, z niezłą skutecznością w ataku, pierwsza połowa nie wystarczyła do pokonania Łotyszek podczas rozgrywanych w portugalskim Matosinhos mistrzostw Europy. Niestety po zmianie stron Biało-Czerwonym brakowało skuteczności, popełniły też sporą liczbę strat, co wykorzystały rywalki.

W drugiej połowie nasz zespół rzucił tylko 16 punktów, tracąc w tym czasie 38.

Na zakończenie zmagań grupowych Polki zmierzą się z Belgią. Początek spotkania o godzinie 15 polskiego czasu. Transmisja na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki.

Polska - Łotwa 55:77 (20:19, 19:20, 9:17, 7:21)
Polska: Grządziela 20, Kusaik 12, Rutkowska 6, Mazurek 6, Bogus 4, Puzio 4, Kobiella 2, Maj 1, Bowes 0, Gbiorczyk 0, Owczarzak 0, Wiklak 0.