Kadeci kończą ME na 11. miejscu

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn 11. drużyną mistrzostw Europy dywizji A. W ostatnim meczu podczas rozgrywanego w Skopje turnieju Biało-Czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali drużynę gospodarzy 71:68. Mistrzostwo Europy wywalczyła Litwa lepsza w finale od Hiszpanii.

news Zdjęcia | FIBA

Udana końcówka przesądziła o wygranej Polaków z Macedonią Północną. Biało-Czerwoni prowadzili od drugiej kwarty, ale w końcówce stracili tę przewagę na rzecz rywali. Wówczas można było mieć obawy, czy zdołają jeszcze odwrócić losy meczu.

Po trójce z faulem Dimitara Zetova gospodarze objęli prowadzenie 68:67. Kilka chwil później Iwo Baganc wykorzystał podanie Tymoteusza Sternickiego, dzięki czemu Polacy ponownie znaleźli się na prowadzeniu.

Tę przewagę gracze znad Wisły powiększyli półtorej minuty później, gdy Tymoteusz Sternicki po przechwycie popędził na kosz i doprowadził do wyniku 71:68. Rywale rzucali jeszcze na dogrywkę, ale żadna z prób nie wpadła do kosza.

Wygrana zapewniła Polakom 11. miejsce w ME dywizji A. Najlepszym zespołem Starego Kontynentu w kategorii kadetów zostali Litwini, pokonując w finale Hiszpanię (77:68). Brąz dla Francji, lepszej od Grecji w finale pocieszenia (65:46). Do dywizji B spadły: Chorwacja, Holandia oraz Dania.

Macedonia Północna - Polska 68:71 (7:8, 22:27, 22:21, 17:15)
Polska: Baganc 22, Orłowski 16, Ratkowski 13, Sternicki 7, Poradzki 6, Ambroziak 5, Kiejzik 2, Kowalczyk 0, Mońko 0. Grzejszczyk, Gusławski i Leśniak - nie grali