Kadrowicze za granicą: Rewelacyjny mecz Ponitki!

Co za występ Mateusza Ponitki! Nie dość, że jego zespół wygrał z wielką Barceloną, to jeszcze Polak został wybrany zawodnikiem kolejki w Hiszpanii! Jak grali inni kadrowicze?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Cóż to był za występ Mateusza Ponitki! Jego Iberostar Teneryfa pokonał na wyjeździe FC Barcelonę 93:91. W meczu zakończonym dogrywką Polak zanotował aż 28 punktów, 10 zbiórek i 2 asysty, co przełożyło się na eval na poziomie 38! Taki świetny wynik dał Polakowi miano gracza kolejki w Hiszpanii.

W Liga Endesa ponownie mieliśmy do czynienia z “polskim meczem”. Tym razem Unicaja Malaga wygrała z Tecnycontą Saragossa 102:77. Adam Waczyński zanotował 16 punktów, 2 zbiórki i asystę, a Michał Michalak rzucił 17 punktów (w niecałe 13 minut na parkiecie).

Ze zwycięstwa mógł się cieszyć również Przemysław Karnowski. Jego MoraBanc Andorra pokonała w wyjazdowym spotkaniu Delteco GBC 64:60. Środkowy zanotował 7 punktów i 6 zbiórek w 14 minut spędzonych na parkiecie. W innym meczu Joventut Badalona przegrał z Montakit Fuenlabrada 78:83. Tomasz Gielo zdobył 7 punktów i 5 zbiórek.

We Włoszech Betaland Capo d’Orlando musiał uznać wyższość Openjobmetis Varese 58:82. Jakub Wojciechowski w tym spotkaniu zanotował 5 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Z kolei w Turcji Banvit przegrał z Istanbul BBSK 69:72. Damian Kulig zdobył 10 punktów, 11 zbiórek i 2 asysty.

A.J. Slaughter i jego ASVEL Villeurbanne nie poradzili sobie z Gravelines Dunkierka (67:73), a rozgrywający zdobył 10 punktów i 2 asysty. Niners Chemnitz w drugiej lidze niemieckiej pokonali Baunach Young Pikes 83:67, a Andrzej Mazurczak miał na koncie 9 punktów i 8 asyst.

Maciej Lampe nie zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach swojej drużyny w Chinach.