Kadrowicze za granicą: Wojciechowski graczem kolejki

Jakub Wojciechowski został wybrany graczem kolejki we Włoszech, a w Hiszpanii zadebiutował Aleksander Balcerowski. Pierwszy mecz w nowej chińskiej drużynie ma za sobą Maciej Lampe.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Jakub Wojciechowski błysnął formą we Włoszech. Jego zespół Betaland Capo d’Orlando wygrał z Dolomiti Energia Trento 82:80, a Polak zanotował aż 27 punktów i osiem zbiórek. To dało eval na poziomie 33 i tytuł najlepszego gracza kolejki!

Sporo jak zwykle działo się w Hiszpanii. Zaczynamy od Aleksandra Balcerowskiego, który po pobycie na zgrupowaniu reprezentacji Polski zadebiutował w ekstraklasie w Herbalife Gran Canaria. Na parkiecie spędził tylko półtorej minuty, ale zdołał zanotować zbiórkę. Jego drużyna przegrała z Realem Madryt 72:96.

Kolejny świetny mecz ma za sobą Mateusz Ponitka. Jego Iberostar Teneryfa pokonał Real Betis Energia Plus 87:70, a Polak zdobył 19punktów, 7 zbiórek i 2 asysty. Za ostatni występ trzeba też pochwalić Michała Michalaka, który rzucił 10 punktów FB Barcelonie. Niestety, jego Tecnyconta Saragossa przegrała 86:99.

MoraBanc Andorra rozegrał bardzo wyrównany mecz z Valencią, ale musiał uznać wyższość rywala 89:87. Przemysław Karnowski tym razem zakończył rywalizację z 9 punktami i asystą. Nie obyło się też polskiego pojedynku w Hiszpanii. Unicaja Malaga wygrała z Joventutem Badalona 86:74. Adam Waczyński zdobył dla zwycięzców 2 punkty i 2 asysty, a Tomasz Gielo zanotował 10 punktów i 7 zbiórek.

Banvit Damiana Kuliga w ostatniej kolejce przegrał z Sakarya BSB 76:81, a Polak w 17 minut na parkiecie zdobył 10 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. W drugiej lidze niemieckiej Niners Chemnitz musieli uznać wyższość RheinStars Kolonia 49:70. Andrzej Mazurczak zakończył mecz z 9 punktami i asystą.

Maciej Lampe ma nowy zespół w Chinach. Jego Qingdao Eagles pokonał Guangzhou Long Lions 125:94, a Polak zdobył aż 24 punkty, 19 zbiórek i 4 asysty.

A.J. Slaughter i Mathieu Wojciechowski nie zagrali w ostatnich meczach swoich drużyn.