Dobre występy Polaków w Hiszpanii

Za nami druga kolejka ligi hiszpańskiej. Jak radzili sobie w niej Polacy?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Iberostar Teneryfa pokonał UCAM Murcia 84:78, a liderem zwycięskiej ekipy był Mateusz Ponitka. Polak zanotował 20 punktów i trzy zbiórki, trafiając 7 z 9 rzutów z gry.

Ekipa Morabanc Andorra musiała uznać wyższość Montakit Fuenlabrada 94:95, ale z bardzo dobrej strony pokazał się Przemysław Karnowski. Środkowy w zaledwie 14 minut spędzonych na parkiecie zanotował 15 punktów.

Tenyacota Saragossa przegrała z Herbalife Gran Canaria 95:99, a tego meczu do udanych nie zaliczy Michał Michalak. Rzucający zdobył tylko jeden punkt w 11 minut gry.

Drużyna Adama Waczyńskiego, Unicaja Malaga, pokonała San Pablo Burgos 93:72. Reprezentant Polski zdobył 12 punktów, dwie zbiórki i dwie asysty.

FC Barcelona Lassa wygrała z zespołem Tomasza Gielo Divina Seguros Joventut Badalona 74:72. Skrzydłowy kadry zanotował 10 punktów i dwie zbiórki w 22 minuty spędzone na parkiecie.