Uniwersjada: Amerykanki za silne

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Polki 102:53 w drugim meczu Letniej Uniwersjady w Tajpej. W środę ostatnie spotkanie grupowe Biało-Czerwonych z Ugandą.

news Zdjęcia | Paweł Skraba

STATYSTYKI Z MECZU

Reprezentacja USA składa się przede wszystkim z zawodniczek uczelni Maryland, ale w drużynie jest też m.in. Victoria Jankoska, która w przyszłym sezonie ma zagrać w Basket 90 Gdynia. Amerykanki rozpoczęły od mocnego uderzenia i już po kilku minutach prowadziły 14:6. Bardzo dobrze radziła sobie Kaila Charles – to dzięki niej rywalki utrzymywały swoją przewagę. Dopiero w końcówce tej części gry Polki, przy skuteczności Zuzanny Sklepowicz, zagrały odważniej w ofensywie, ale i tak to zespół USA wygrywał aż 31:15.

Drugą kwartę rywalki rozpoczęły od serii 8:0, a tym samym jeszcze bardziej uciekały naszym reprezentantkom. Już w pierwszej połowie trener Teodor Mollov dał szansę wszystkim swoim zawodniczkom. Polki zaprezentowały się trochę lepiej w defensywie, ale zabrakło dobrej gry w ataku. Dlatego to ekipa USA prowadziła po 30 minutach rywalizacji 50:22.

Na początku trzeciej kwarty zawodniczki trener Brendy Frese załatwiły sprawę. Co prawda później Daria Marciniak i Agata Stępień poprawiły sytuację Biało-Czerwonych, ale to Amerykanki całkowicie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po tej części meczu było 72:38. Ostatnie 10 minut już niczego nie zmieniło. Amerykanki zanotowały pewne drugie zwycięstwo na Uniwersjadzie.

W środę o godz. 11.30 Polki zagrają w ostatnim meczu fazy grupowej z Ugandą.

Polska - Stany Zjednoczone 53:102 (15:31, 7:19, 16:22, 15:30)

Polska: Marciniak 10, Naczk 8, Stępień 7, Sklepowicz 5, Poboży 5, Rembiszewska 4, Bujniak 4, Podgórna 4, Szajtauer 4, Jaworska 2, Ossowska 0, Pisera 0