ME U16K: Rosjanki za silne

Reprezentacja Rosji pokonała Polki 65:44 w pierwszym meczu mistrzostw Europy dywizji A do lat 16. W sobotę Biało-Czerwone zagrają z Hiszpanią.

news Zdjęcia | FIBA

W pierwszej kwarcie Polki prezentowały się przede wszystkim lepiej w obronie, dzięki czemu ostatecznie mogły prowadzić po 10 minutach 14:13. Kluczowa była jednak druga część meczu – to właśnie wtedy Rosjanki prezentowały się świetnie w ofensywie. Rzuciły 25 punktów w tej kwarcie i dość szybko odskoczyły naszemu zespołowi. Niczego nie zmieniła już wygrana minimalnie przez Biało-Czerwone kolejna część spotkania. Ostatecznie Rosja zwyciężyła 65:44.

Polska – Rosja 44:65 (14:13, 11:25, 10:8, 9:19)

Polska: Kurach 11, Hipp 7, Kulińska 7, Kuczyńska 6, Jabłońska 4, Piestrzyńska 3, Żytkowska 2, Kośla 2, Rogozińska 2, Klugmann 0, Szulc 0, Kowalska 0