Polki ponownie lepsze od Słowaczek

Drugi mecz reprezentacji Polski do lat 18 kobiet ze Słowaczkami nie wyglądał tak, jak ten rozegrany w środę. Wynik końcowy ponownie był jednak korzystny dla biało-czerwonych.

news

Od samego początku podopieczne Tomasa Kacmarika wyszły skoncentrowane i w ich grze widać było o wiele więcej pewności i zdecydowania, co zaowocowało wygraniem pierwszej części meczu 12:8. Druga kwarta na remis i reprezentacja z drugiej strony Tatr schodziła do szatni prowadząc różnicą czterech punktów.

Po przerwie to podopieczne Romana Skrzecza były bardziej skoncentrowane i stopniowo odrabiały straty. W wyrównanej końcówce miejscowe zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały 59:55. P

o stronie pokonanych tym razem najwięcej punktów zdobyła Natalia Martiskova – 12, natomiast Polki do zwycięstwa poprowadził duet Julia Niełacna (16 punktów, 11 zbiórek), Karolina Matkowska (14 punktów, 3 przechwyty).

Mistrzostwa Europy dywizji B nasze juniorki rozpoczną 2 sierpnia w Dublinie.