W Lublanie Słowenki lepsze od Polek

Reprezentacja Słowenii pokonała Polskę 77:50 w meczu towarzyskim rozegranym w Lublanie.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Reprezentacja Polski przystąpiła do tego spotkania bez Aleksandry Pawlak i Agnieszki Skobel. Gospodynie świetnie weszły w mecz i po trafieniu Teji Oblak prowadziły aż 12:0. Dopiero wtedy celnym rzutem z dystansu niemoc naszej drużyny przełamała Marta Urbaniak. W pewnym momencie przewaga Słowenek wynosiła 15 punktów, a ostatecznie dzięki akcji Zivy Zdolsek rywalki wygrywały 26:12 po 10 minutach gry. Urbaniak miała już na swoim koncie siedem punktów.

Głównie dzięki dobrej obronie i skutecznym zagraniom Katarzyny Trzeciak Polki potrafiły zdobyć sześć punktów z rzędu na początku drugiej kwarty, odrabiając tym samym lekko straty. Po kolejnym trafieniu Urbaniak zbliżyły się nawet na siedem punktów. Ta część meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale oznaczało to, że Słowenki później utrzymywały swoją przewagę. Po rzucie Evy Lisec po pierwszej połowie było 39:25.

Gospodynie trzecią kwartę znowu rozpoczęły od ofensywnej serii – tym razem 10:0 – i po rzucie Annamarii Prezelj było już 49:25. W tej części meczu Biało-Czerwone nie mogły rozwinąć skrzydeł w ofensywie, a rywalki szybko powiększały przewagę. Mimo niezłej postawy Dominiki Miłoszewskiej naszemu zespołowi nie udało się nawiązać wyrównanej walki. Słowenki dzięki kolejnemu trafieniu Niki Barić wygrywały 64:33 po 30 minutach gry.

Na początku ostatniej kwarty dobrze prezentowała się Sylwia Bujniak, ale jej akcje nie wystarczały do odrabiania sporych strat. Gospodynie pewnie kontrolowały sytuację na parkiecie i dzięki agresywnej defensywie utrzymywały wysokie prowadzenie. Polki w tej części meczu okazały się nawet minimalnie lepsze, ale ostatecznie to Słowenki wygrały 77:50.

Teraz reprezentację Polski czeka kilka dni przerwy. 5 czerwca kadra rozpocznie kolejne zgrupowanie - tym razem we Władysławowie.

Słowenia - Polska 77:50 (26:12, 13:13, 25:8, 13:17)

Słowenia: Barić 18, Oblak 12, Lisec 12, Zdolsek 11, Prezelj 6, Trebec 6, Pirsić 4, Rupnik 3, Evans 3, Abramović 2, Ljubenović 0, Ocvirk 0

Polska: Urbaniak 9, Miłoszewska 9, Trzeciak 9, Bujniak 7, Naczk 6, Kotnis 4, Szajtauer 3, Poboży 2, Adamowicz 1, Sklepowicz 0, Rembiszewska 0, Podgórna 0