Kulig zagra w finale BCL!

Banvit, zespół Damiana Kuliga, pokonał AS Monaco 83:74 i tym samym awansował do wielkiego finału rozgrywek Basketball Champions League.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Spotkanie od samego początku układało się po myśli francuskiej ekipy – po trafieniu Zacha Wrighta prowadziła już 9:3. Damian Kulig pojawił się na parkiecie dopiero pod koniec pierwszej kwarty, którą Monaco dzięki akcji Dee Bosta wygrało 23:14. Reprezentant Polski swoje pierwsze punkty z linii rzutów wolnych zdobył w drugiej części meczu, ale turecka drużyna nie potrafiła jeszcze doprowadzić chociażby do remisu. Po 20 minutach rywalizacji Francuzi prowadzili więc 45:37.

Sporo zmieniło się w trzeciej kwarcie – Banvit odrabiał straty, a po rzutach wolnych Jordana Theodore’a w końcu doprowadził do wyrównania. Trafienie Gediminasa Orelika dało tej ekipie dwupunktowe prowadzenie po tej części gry. Ostatnia kwarta była wyrównana, ale układała się po myśli zespołu trenera Saso Filipovskiego, a swoje dodawał Damian Kulig. Po kolejnej akcji Theodore’a turecka drużyna miała już pięć punktów przewagi, a później już tylko ją utrzymywała. Ostatecznie wygrała 83:74 i zagra w niedzielnym finale!

Reprezentant Polski zanotował na swoim koncie siedem punktów, sześć zbiórek i dwa bloki.

Finał Banvit - Iberostar Teneryfa w niedzielę o godz. 20.15.