Kadrowicze za granicą: Play-off w NBA, wygrana Waczyńskiego

Marcin Gortat i jego Washington Wizards rozpoczęli już rywalizację w fazie play-off NBA. Unicaja Malaga, zespół Adama Waczyńskiego, notuje kolejne zwycięstwo w lidze hiszpańskiej. Co słychać u innych kadrowiczów?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja)

Drużyna Polaka przegrała dwa ostatnie mecze. W ostatni wtorek musiała uznać wyższość Paris-Levallois 79:98, a Cel zanotował 4 punkty i 2 zbiórki w 15 minut spędzonych na parkiecie. W sobotę z kolei z Gravelines wygrała drużyna Sluc Nancy 72:83. Kadrowicz zanotował 3 punkty i 5 zbiórek w 23 minuty. Zespół Aarona Cela zajmuje siódme miejsce w tabeli ligi francuskiej.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

Joventut przegrał w ostatniej kolejce z ekipą Tecnyconta Saragossa 69:71. Reprezentant Polski w 12 minut gry zanotował 9 punktów i zbiórkę. Drużyna Tomasza Gielo zajmuje obecnie 14. pozycję w tabeli ligi hiszpańskiej.

#Gameday in Zaragoza..."One for all, all for one" ???????? Happy Easter everybody! #ForçaPenya ????

Post udostępniony przez Tomasz Gielo (@tgielo12)

Marcin Gortat (Washington Wizards, Stany Zjednoczone)

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Wizards przegrali z Miami Heat 110:102, a Gortat zdobył 16 punktów, pięć zbiórek i asystę. W play-off zespół z Waszyngtonu rywalizuje z Atlantą Hawks. W pierwszym meczu wygrał z tym rywalem 114:107 – polski środkowy zdobył 14 punktów i 10 zbiórek w 31 minut spędzonych na parkiecie.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Banvit w ostatniej kolejce musiał uznać wyższość Besiktasu Stambuł 69:85. Damian Kulig zdobył w tym spotkaniu 8 punktów, 2 zbiórki i asystę w 23 minuty spędzone na parkiecie. Jego drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli ligi tureckiej.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

Lietuvos Rytas rozegrał ostatnio aż trzy spotkania. Najpierw pokonał ekipę Dżuikja Olita 79:73 (Łapeta punkt i 2 zbiórki w 4 minuty gry), następnie przegrał z Juventusem Uciana 75:76, a w kolejnym meczu ograł Nevezis Kiejdany 92:56. W tych dwóch ostatnich starciach Polak nie pojawił się na parkiecie. Jego drużyna jest na drugim miejscu w tabeli ligi litewskiej.

Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka, Turcja)

Pinar Karsiyaka przegrał z Darussafaką Stambuł 90:95. Reprezentant Polski jeszcze nie pojawił się na parkiecie (kontuzja). Zespół z Izmiru jest na siódmym miejscu w tabeli ligi tureckiej.

A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja)

W miniony wtorek drużyna Slaughtera wygrała z JDA Dijon 81:67, a on sam zanotował 17 punktów w 27 minut gry. W sobotę ekipa kadrowicza poradziła sobie z kolei z Cholet Basket 85:68. Slaughter tym razem zdobył 12 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty w 26 minut spędzonych na parkiecie. Strasbourg IG jest na czwartym miejscu w tabeli ligi francuskiej.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Unicaja nie miała większych problemów z pokonaniem ekipy MoraBanc Andorra 93:69. Adam Waczyński zanotował 10 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty w 16 minut gry. Zespół z Malagi jest na siódmym miejscu w tabeli ligi hiszpańskiej.

Jakub Wojciechowski (Vanoli Cremona, Włochy)

Zespół Polaka ostatnio musiał uznać wyższość ekipy Scandone Avellino 78:85. Wojciechowski zanotował 4 punkty, 2 zbiórki i asystę, spędzając na parkiecie 11 minut. Vanoli Cremona zajmuje ostatnie, 16. miejsce w tabeli ligi włoskiej.